Tasarımda Yeni Moda Flat Web Tasarım

    Son dönemlerin en popüler tasarımsal değişikliklerinin başında yer alan modern çizgilerin, sadelik ile entegrasyonunu en iyi temsil eden tasarım stilleri arasında kendine yer edinmiş olan flat web tasarım modellemelerinden söz etmek gerekiyor. Özellikle Apple’ın işletim sistemi olan ios 7’de bu radikal tasarımı piyasaya sunması başta mobil uygulamalar olmak üzere birçok dalda bu tarz tasarımların meydana gelmesine zemin hazırlamış durumda. 


    Flat web tasarım denilince akla ilk gelen kelimelerin başında sadelik gelmektedir. Bu tasarıma geçiş yapan internet sitelerinin başında dünyaca ünlü Facebook yer almaktadır. İkonlarında radikal değişiklikler yapan Facebook’un flat web tasarım modellemesini benimsemesi, birçok internet sitesine de ilham kaynağı olma unvanını taşımaktadır. Sadeliğin hakimiyet kurduğu, üç boyutlu modellemelerden kurtulan bir tasarım olarak yorumlanan flat web tasarıma sahip sitelerin arama motorları tarafından da benimsendiği bilinen bir gerçek. Halkın büyük bir kesimi tarafından da özümsenen bu tasarım, sizlerin gerçek anlamda başarılı sonuçlara ulaşmanıza imkan tanıyacaktır.


    Düz ve keskin hatlar ile süslenen, derinlik kavramından tamamen kurtulmanıza imkan tanıyan flat tasarımların bu kadar popüler olmasının temelinde belirttiğim gibi büyük siteler ve işletim sistemlerinin bu tasarımı benimsemesi ilk sırayı almaktadır. Gerek ikonları, gerek logoları, gerek arayüzleri ile bu tasarımı benimseyen büyük firmalar, küçük çaplı internet siteleri içinde bir rol model konumundadır. 

 

Yorumlar

Bu haber için yorum yapın

Note: HTML is not translated!
* Zorunlu alan