IPhone'u bekleyen büyük düşüş yakın mı?

    Apple, her yıl yeni bir (hatta artık iki) iPhone modeli ile iPhone satışlarını devamlı canlı tutuyor bir tek bu yıl işler birazcık değişik olacağı gözüküyor. Büyük umutlarla piyasaya sürülen geniş ekranlı iPhone 6 Plus'ın ilkin bükülme skandalı ile büyük yara almış olduğu, peşinden kullananların iPhone 6 Plus'ı tek elle kullanamadıklarını fark ederek şikayete başladığı dikkat çekti.

    IPhone 6'yı daha oldukça beğenen kullanıcılar, minik modeli, büyük modele gore yüzde 30 daha çok satın aldılar. Yılbaşına kadar dinlence ve armağan devri sebebiyle 70 milyon adetten fazla satması beklenen iPhone 6'ların, yeni yıldan sonrasında çeyrek dehemmiyet satışlarının 40 milyon adete kadar düşeceği ön görülüyor. KGI Securities analisti olan Ming-Chi Kuo'ya bakılırsa, 2015 başıyla beraber yeni teknoloji fuarlarında rakiplerin yeni modeller tanıtması da ihtimaller içinde olduğundan, telefon müşterileri iPhone 6 modelleri yerine rakipleri tercih edebilir. Gene analiste gore bu, hiç de ufak küçük bir ihtimal değil.

    Apple'ın, ürünlerin fiyatını düşürme mevzusunda da oldukca pinti davranılmış olduğu bilinmiş olduğu için, iPhone 6'ların fiyatının yüksek kalacağını söyleyen Kuo, iPhone satışlarının oldukca büyük hızla düşmesinin kaçınızlmaz bulunduğunu da sözlerine ekliyor...

Yorumlar

Bu haber için yorum yapın

Note: HTML is not translated!
* Zorunlu alan