IPhone 7 hakkında son dedikodular!

IPhone 7'yle ilgili dedikoduların web ortamında dolaşmaya başlamasıyla beraber, iPhone 6'ya olan ilginin azalmasına sebep olmuş görünüyor. Apple şirketi son olarak telefonunu piyasaya sürmesinden bir tek bir ay sonrasında bir sonraki model, çıkacak olan yeni model konuşulmaya başlandı.

Time'a bakılırsa bir sonraki iPhone, minimum 4.7 inç ekran boyutuna sahip olacak. Siteye gore iPhone 7 ve iphone 6S'in ekranı, iPhone 6'dan minik değil. Time dergisi, Apple Watch'ta bulunan fakat iPhone'da olmayan bazı özelliklerin de iPhone'a geçebileceğini söylüyor.

Geçiş meydana getirecek bu özelliklerden bir tanesi, daha ilkin iPhone 6'da kullanılacağı söylenen safir cam olabilir. Bunun haricinde yeni nesil iPhone telefonlar, kablosuz şarj özelliğine haiz olabilir. Bugünkü iPhone'lar kablosuz şarj kabiliyetine sahip olmasa da, Apple Watch ise endüktif şarjı destekliyor.

MailOnline'ın raporunda ise John Gruber, Apple firmasının bir sonraki telefonunda bulunacak kamerasının, şimdiye kadarki en büyük kamera sıçrayışını gerçekleştireceğini söylüyor. Hatta iddilara göre arka kamerada çift lens kullanılacak ve DSLR kalitesinde fotoğraf çekimi yapılabiliecek.

Bir başka dedikodu ise Apple'ın kenarlara doğru kıvrılan bir ekran kullanacak olması. Galaxy Note Edge'i hatırlatan bu dedikodu, Apple'ın "kenarlara doğru bükülebilen ekranlar"la ilgili patentiyle destekleniyor.

Son bir dedikoduysa, Apple'ın telefonlarında "S" harfini kullanmaktan vazgeçebileceği. Bir tek bu dedikodu, neredeyse doğrulanmış değil. IPhone 7 telefonun  iPhone Air olarak ta adlandırılabileceği de söyleniyor.

Yorumlar

Bu haber için yorum yapın

Note: HTML is not translated!
* Zorunlu alan